Povedzme si o vlhkosti

Vlhkosť môže byť pre vašu stavbu nielen estetickým problémom, ale aj zdrojom mnohých technických a hygienických problémov. Stúpanie vlhkosti do stien z prostredia pod stavbou a z okolitého terénu má za následok deštrukciu muriva, omietok a povrchových úprav, poškodenie podláh a interiérového zariadenia. Tento proces spôsobuje opakujúce sa fyzikálne a chemické procesy v stavebných materiáloch, ako nasiakanie a vysychanie vody, tvorbu „výkvetov“ solí a ich rozpúšťanie, zmeny tlaku v dôsledku rozpínania vody vplyvom nízkych teplôt. Hlavným zdrojom týchto problémov je zemná vlhkosť a jej schopnosť kapilárami stavebných materiálov vystúpať až do výšky niekoľkých metrov.

Meter kubický tehlového muriva môže  zadržiavať až 300 litrov vody čo znamená, že vlhká stavba môže byť zaťažená rádovo tonami vody. Navyše, pobyt v prostredí s vysokou vlhkosťou môže byť pre vaše zdravie škodlivý, keďže sa v takýchto priestoroch môžu množiť nebezpečné plesne zodpovedné za mnohé aj vážne zdravotné komplikácie.

Okrem toho, zavlhnuté priestory strácajú termoizolačné vlastnosti a majú vysoké náklady na kúrenie, keďže pocit tepla je možné dosiahnuť až pri dlhšom a intenzívnejšom kúrení. Vlhkosť tak môže mať za následok poškodenie vášho domu, negatívny vplyv na vaše zdravie a vyššie náklady na kúrenie.

My ako odborníci na problematiku vlhkosti vieme, ako tento problém účinne a trvalo riešiť. Našou špecializáciou je chemická injektáž hydroizolačným krémom, ktorý účinne zastavuje zemnú vzlínajúcu vlhkosť a zabraňuje jej šíreniu do stien. Tento proces spočíva v aplikácii špeciálneho krému do injektážnych otvorov, ktoré vytvárame v stenách. Krém sa následne rozprestiera do pórov v stavebnom materiáli, kde tvorí hydrofóbnu bariéru, ktorá bráni vstupu vlhkosti.

Nezabúdajte, že problém s vlhkosťou nie je iba estetický, ale môže mať negatívny vplyv na zdravie, komfort a celkovú hodnotu vášho domova. Preto sa na nás obráťte a my vám poskytneme odbornú pomoc a profesionálny prístup, aby sme riešili váš problém s vlhkosťou účinne a dlhodobo. Zabezpečte si suchý a zdravý dom už dnes!